ארכיון חדשות

07.06.2019

אנחנו שמחים לברך את חברות וחברי הקהילה, 

לרגל חג השבועות, 

שיהיה לכם חג שמח, משפחתי ומהנה!

סגל המגמה לטכנולוגיות בחינוך

 

04.06.2019

אנחנו שמחים לברך את חברות וחברי הקהילה המוסלמיים, 

לרגל חג העיד אלפיטר, 

שיהיה לכם חג שמח, משפחתי ומאושר!

שנה טובה! كل عام وانتم بخير!

סגל המגמה לטכנולוגיות בחינוך

 

03.06.2019

אנחנו שמחים לבשר על תלמידות ותלמידי המגמה לטכנולוגיות בחינוך, אשר זכו במלגה ובציון לשבח על שם יעקב דון ז"ל לשנת תשע"ט:
  • אינה מטלה, טניה גרינקו ועדי רחמים זכו במלגה ע"ש יעקב דון ז"ל על פרוייקט הגמר שעיצבו: "ליגת העל". 
  • צ'לסי דאגלס חוטימסקי זכתה בציון לשבח על הפרוייקט "עט לוג – pen log" שעיצבה. 
  • טל לן, חוסיין גדבאן ורוני אלון זכו בציון לשבח על הפרוייקט "עיצוב חדר בריחה ללימוד אנגלית". 
יעקב דון ז"ל היה מורה ואיש משפחה מסור, תלמיד לקראת דוקטורט בפקולטה לחינוך, אוניברסיטת חיפה, במגמה לחינוך, חברה ותרבות, בהנחייתו של ד"ר אורן גולן. יעקב נרצח בפיגוע ירי ב ח' בכסלו תשע"ו (19.11.2015).
 
קרן דון, לזכרו של יעקב דון ז"ל הוקמה בשנת 2017 במטרה להנציח את יעקב דון ז"ל, ולבטא את רוחו של יעקב, שהיה איש חינוך בכל רמ״ח איבריו. אהב חינוך ומעל לכל אהב את תלמידיו. "איש של חינוך וחיוך", כפי שמתארים אותו חבריו. 
 
טקס הענקת המלגה והציון לשבח יתקיים ביום רביעי, 5.6.2019 במסגרת סמינר המגמה של המגמה לטכנולוגיות בחינוך. הזוכות ישתפו את הקהל בפרויקט הגמר שעיצבו בקצרה.

25.05.2019

אנחנו שמחים לשתף כי המאמר On the Goals of Epistemic Education: Promoting Apt Epistemic Performance שכתבה ד"ר שרית ברזלי עם פרופ' Clark A. Chinn זכה בפרס המאמר הטוב ביותר שפורסם במהדורת 2018 של כתב העת Journal of the Learning Sciences. 

כל הכבוד שרית על ההישג החשוב הזה! 

Sarit Barzilai & Clark A. Chinn (2018) On the Goals of Epistemic Education: Promoting Apt Epistemic Performance, Journal of the Learning Sciences, 27:3, 353-389, DOI: 10.1080/10508406.2017.1392968

25.05.2019

אנחנו שמחים לברך את פרופ' דני בן-צבי ואת עמיתותיו בישראל ובגרמניה: ד"ר קרן ארידור ומיכל דביר מאוניברסיטת חיפה, Dr. Daniel Frischemeier and Dr. Susanne Podworny מאוניברסיטת פאדרבון, גרמניה.  על הזכייה במענק המחקר לבית ספר "מינרווה" גרמני-ישראלי בנושא "פדגוגיות וכלים טכנולוגיים עתידיים לחקר נתונים לטיפוח חשיבה של אזרחים עם מודלים ומידול בעידן נתוני העתק". 
 
מענק תחרותי זה, אשר ממן בית ספר יחיד בשנה, ניתן לראשונה משנת 1997 להצעה מתחום החינוך. 
 
דני, מיכל וקרן, אנחנו שמחים איתכם על ההישג החשוב הזה! 

5.05.2019

ברכות חמות לתלמידות ותלמידי המגמה החוגגים את הרמדאן אשר מתחיל היום. 

רמדאן כרים! וצום קל לצמים! 

סגל המגמה לטכנולוגיות בחינוך

 

 1.05.2019

 1.05.2019

אנחנו שמחים לשתף כי ד"ר יותם הוד הוא הזוכה בפרס על שם מרדכי ניסן של האוניברסיטה העברית בירושלים לחוקרי חינוך מצטיינים בתחילת דרכם. 

פרופ' מרדכי ניסן היה פסיכולוג ואיש חינוך, חבר סגל ומנהל ביה"ס לחינוך של האוניברסיטה העברית בירושלים וממייסדי ומובילי בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית. הוא פרסם עשרות מאמרים וחיבר פרקים רבים בפסיכולוגיה ההתפתחותית והחינוכית. תחומי המחקר העיקריים שלו היו המוטיבציה האנושית, התנהגות והתפתחות מוסרית, וחקר הזהות.

 1.05.2019

אנחנו שמחים לשתף כי הספר Learning in a Networked Society (https://link.springer.com/book/10.1007/978-3-030-14610-8) בעריכת פרופ' יעל קלי מאוניברסיטת חיפה, פרופ' אילת ברעם-צברי מהטכניון, ופרופ' עמית שכטר מאוניברסיטת בן-גוריון יצא לאור בהוצאת Springer. הספר הוא אחד הפירות של שש שנות עבודה של חוקרות וחוקרי מרכז המצוינות LINKS I-CORE, שבימים אלה מגיע לידי קו הסיום הפורמלי של פעילותו. הספר מביא לידי ביטוי בצורה עשירה ומגוונת את עיקרי עבודת המחקר שנעשתה במרכז.

 

 28.4.2019

אילנה דובוביאנחנו שמחים לברך את ד׳׳ר אילנה דובובי, על קבלת פרס חוקר/ת צעיר/ה New Investigator Award על המאמר הטוב ביותר שהוגש על ידי חוקר/ת חדש/ה מטעם AERA Division I, Education in the Professions במסגרת כנס 2019 AERA
 
אילנה הינה בוגרת תואר שלישי במגמה לטכנולוגיות בחינוך, בהנחייתן של ד"ר שרונה ט. לוי ופרופ׳ אפרת דגן. הפרס בו זכתה אילנה ניתן לה על המאמר:
Narrowing the Gap Between theory and practice: Simulation- and model-based learning for nursing students
 
המאמר מבוסס על עבודת הדוקטורט של אילנה ונכתב בשיתוף עם ד״ר שרונה ט. לוי ופרופ׳ אפרת דגן (חוג לסיעוד). המאמר מציג מודל מושגי הקושר בין שלושה סוגי ידע שונים – ידע מושגי, ידע סימבולי וידע התנסותי. מטרת המודל היא לגשר על הפער בין התיאוריה למעשה בהכשרה של מקצועות פרקטיים, ולשם הערכתו המודל הוטמע בפיתוח של סביבת למידהממוחשבת לסטודנטים לסיעוד.
 
 

 28.4.2019

הכנס הארצי השנתי השבעה- עשר של מיט”ל בנושא הוראה ולמידה משלבת טכנולוגיה בהשכלה הגבוהה: כיוונים ומגמות ייערך השנה במרכז רבין בתל אביב, ביום שלישי, 9 ביולי, 2019, ו’ בתמוז תשע”ט.

ניתן להגיש הצעות להרצאות, פוסטרים וסדנאות בהתאם לקריטריונים המופיעים בקול הקורא, את ההצעות יש להגיש באתר הכנס.

**המועד האחרון להגשת ההצעות הינו 29.4.2019.

לפרטים נוספים:  meitalconf.iucc.ac.il

 16.4.2019

קהילה יקרה, 
לרגל חגי האביב שבפתח, אנו מאחלים לכולנו, חגים שלווים, מאושרים ומשפחתיים. 
סגל המגמה
 
 

 16.4.2019

שפע ברכות לד"ר אורן גולן, על ההעלאה לדרגת מרצה בכיר עם קביעות בפקולטה לחינוך. 
אורן יקר, אנחנו שמחים איתך וגאים בך. 
כל הכבוד!
סגל המגמה 
 
 
 

 15.4.2019

שלל ברכות לאסיל זמירו, תלמידת שנה א', שמתחתנת היום. 
אסיל יקרה, 
אנחנו שמחים ומתרגשים איתכם ביום המיוחד שלכם. 
נאחל לך ולבן זוגך את כל הטוב שבעולם. חיים של חברות אמת, אהבה, הדדיות ושמחה.
המון מזל טוב!
סגל המגמה
 

 10.4.2019

ברכות חמות למאי חליחל, תלמידת שנה א', שמתחתנת היום. 
מאי יקרה,
אנחנו שמחים ומתרגשים איתך, ביום המיוחד הזה. 
נאחל לך ולבן זוגך המון מזל טוב!
חיים של שמחה, אהבה, הדדיות והערכה.

סגל המגמה

 6.4.2019

הכנס הארצי השנתי השבעה- עשר של מיט”ל בנושא הוראה ולמידה משלבת טכנולוגיה בהשכלה הגבוהה: כיוונים ומגמות ייערך השנה במרכז רבין בתל אביב, ביום שלישי, 9 ביולי, 2019, ו’ בתמוז תשע”ט.

אנו מזמינים אותך להגיש הצעות להרצאות, פוסטרים וסדנאות בהתאם לקריטריונים המופיעים בקול הקורא, את ההצעות יש להגיש באתר הכנס בהתאם להנחיות.

לפרטים נוספים:  meitalconf.iucc.ac.il

**המועד האחרון להגשת ההצעות הינו 29.4.2019.

 4.4.2019

ברכות חמות לטליה שלומי-אילוז בוגרת תואר שני במגמה וחברה בקבוצת המחקר של ד"ר שרית ברזלי, ולבן זוגה, על הולדת בתה כרמל, אחות לירדן החמוד. 
טליה יקרה, המון מזל טוב, לך ולמשפחתך, שפע בריאות לקטנטונת, גדלו אותה באהבה, הנאה ונחת! 

 4.4.2019

אנחנו שמחים לברך את ד"ר אלונה פורקוש ברוך על פרסום הספר: Mobile Technologies in Educational Organizations שכתבה עם ד"ר חגית מישר-טל מהמכון הטכנולוגי חולון – HIT. 
 
הספר עוסק בין היתר במציאות רבודה, אתיקה, למידה בלתי פורמלית, יישומונים מבוססי מיקום, מכשירים ניידים, למידה ניידת, למידה פרוייקטנית, מציאות מדומה ועוד. 
 
הספר הוזמן כעותק מקוון לספרית האוניברסיטה. 
 4.4.2019

אנחנו שמחים לברך את תלמידות המגמה וחברי וחברות הסגל המציגים בכנס הבינלאומי AERA.
AERA הינו הכנס השנתי של האגודה האמריקאית למחקר חינוכי (American Educational Research Association – AERA). השנה יתקיים הכנס בטורונטו, קנדה.

ד"ר שרית ברזלי, ד"ר אורן גולן, פרופ' יעל קלי, ד"ר יותם הוד, ד"ר שירי מור הגני, מיכל דביר, אסנת זוהר ורותי בן ישי – אנו מאחלים לכם ולכן כנס מעניין, מפרה ומעורר מחשבה.
נסיעה טובה!

 10.3.2019
אנחנו שמחים לברך את נחי משעול-שאולי, על הזכיה במלגת נשיא המדינה למצויינות וחדשנות מדעית לדוקטורנטים מצטיינים. נחי, תלמיד דוקטורט בהנחייתו של ד"ר אורן גולן, זכה במלגה על עבודתו שכותרתה: "אורתודוקסיה בעידן הדיגיטלי: הבניית זהות חרדית ברשתות חברתיות".   
מלגות הנשיא ניתנות על מנת לעודד הכשרה ומחקר אקדמי איכותי, להאיר בזרקור תחומים מדעיים מגוונים,להעלות את המודעות הציבורית למטרות ולתחומים בהם יחולקו המלגות, לתמרץ מחקר ועשייה מדעית, ולהביא לקידום המצוינות והחדשנות המדעית בישראל. 
 
ראו כתבה ב YNET על אירוע חלוקת המלגות בבית הנשיא. 
yael kali
10.3.2019
אנחנו שמחים לשתף כי,  פרופ' יעל קלי הינה פרופ' מן המניין!
יעל יקרה,
 ברכות חמות על הקידום הראוי כל כך! אנחנו גאים ומתרגשים איתך, 
ומאחלים לך שנים רבות נוספות של עשיה פורצת דרך. 
סגירת תפריט
X