מענקי מחקר ופרסים בהם זכו תלמידי, בוגרי וסגל המגמה החל משנת 2018:

18.09.2019

אנחנו שמחים לשתף כי ד"ר שרית ברזלי נבחרה כמרצה מצטיינת על סמך סקרי ההוראה של שנה"ל תשע"ט אשר מולאו על ידי הסטודנטים והסטודנטיות בסמסטר א' וסמסטר ב'. 
כל הכבוד שרית!
 

18.09.2019

אנחנו שמחים לברך את ד"ר שרית ברזלי על הזכייה במענק של הקרן הלאומית למדע לשנים 2019-2023. 
נושא המחקר של שרית הוא:
ללמוד למזג מקורות מידע מרובים: טיפוח צמיחה אפיסטמית בעידן "פוסט-אמת".
 

25.05.2019

אנחנו שמחים לברך את פרופ' דני בן-צבי ואת עמיתותיו בישראל ובגרמניה: ד"ר קרן ארידור ומיכל דביר מאוניברסיטת חיפה, Dr. Daniel Frischemeier and Dr. Susanne Podworny מאוניברסיטת פאדרבון, גרמניה.  על הזכייה במענק המחקר לבית ספר "מינרווה" גרמני-ישראלי בנושא "פדגוגיות וכלים טכנולוגיים עתידיים לחקר נתונים לטיפוח חשיבה של אזרחים עם מודלים ומידול בעידן נתוני העתק". 
 
מענק תחרותי זה, אשר ממן בית ספר יחיד בשנה, ניתן לראשונה משנת 1997 להצעה מתחום החינוך. 
 

25.05.2019

אנחנו שמחים לשתף כי המאמר On the Goals of Epistemic Education: Promoting Apt Epistemic Performance שכתבה ד"ר שרית ברזלי עם פרופ' Clark A. Chinn זכה בפרס המאמר הטוב ביותר שפורסם במהדורת 2018 של כתב העת Journal of the Learning Sciences. 

כל הכבוד שרית על ההישג החשוב הזה! 

Sarit Barzilai & Clark A. Chinn (2018) On the Goals of Epistemic Education: Promoting Apt Epistemic Performance, Journal of the Learning Sciences, 27:3, 353-389, DOI: 10.1080/10508406.2017.1392968

 1.05.2019

אנחנו שמחים לשתף כי ד"ר יותם הוד הוא הזוכה בפרס על שם מרדכי ניסן של האוניברסיטה העברית בירושלים לחוקרי חינוך מצטיינים בתחילת דרכם. 

פרופ' מרדכי ניסן היה פסיכולוג ואיש חינוך, חבר סגל ומנהל ביה"ס לחינוך של האוניברסיטה העברית בירושלים וממייסדי ומובילי בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית. הוא פרסם עשרות מאמרים וחיבר פרקים רבים בפסיכולוגיה ההתפתחותית והחינוכית. תחומי המחקר העיקריים שלו היו המוטיבציה האנושית, התנהגות והתפתחות מוסרית, וחקר הזהות.

לזכרו של פרופ' ניסן יוענק פרס ההצטיינות השנה על סך 50,000 ₪ ליותם. 

הפרס יוענק בטקס שיתקיים במהלך ב- 21 במאי 2019 באוניברסיטה העברית, בו יציג יותם את תרומתו מדעית.

 28.4.2019

אילנה דובוביאנחנו שמחים לברך את ד׳׳ר אילנה דובובי, על קבלת פרס חוקר/ת צעיר/ה New Investigator Award על המאמר הטוב ביותר שהוגש על ידי חוקר/ת חדש/ה מטעם AERA Division I, Education in the Professions במסגרת כנס 2019 AERA
 
אילנה הינה בוגרת תואר שלישי במגמה לטכנולוגיות בחינוך, בהנחייתן של ד"ר שרונה ט. לוי ופרופ׳ אפרת דגן. הפרס בו זכתה אילנה ניתן לה על המאמר:
Narrowing the Gap Between theory and practice: Simulation- and model-based learning for nursing students
 
המאמר מבוסס על עבודת הדוקטורט של אילנה ונכתב בשיתוף עם ד״ר שרונה ט. לוי ופרופ׳ אפרת דגן (חוג לסיעוד). המאמר מציג מודל מושגי הקושר בין שלושה סוגי ידע שונים – ידע מושגי, ידע סימבולי וידע התנסותי. מטרת המודל היא לגשר על הפער בין התיאוריה למעשה בהכשרה של מקצועות פרקטיים, ולשם הערכתו המודל הוטמע בפיתוח של סביבת למידהממוחשבת לסטודנטים לסיעוד.

 11.3.2019

אנחנו שמחים לברך את נחי משעול-שאולי, על הזכיה במלגת נשיא המדינה למצויינות וחדשנות מדעית לדוקטורנטים מצטיינים. 
נחי, תלמיד דוקטורט בהנחייתו של ד"ר אורן גולן, זכה במלגה על עבודתו שכותרתה: "אורתודוקסיה בעידן הדיגיטלי: הבניית זהות חרדית ברשתות חברתיות". מלגות הנשיא ניתנות על מנת לעודד הכשרה ומחקר אקדמי איכותי, להאיר בזרקור תחומים מדעיים מגוונים,להעלות את המודעות הציבורית למטרות ולתחומים בהם יחולקו המלגות, לתמרץ מחקר ועשייה מדעית, ולהביא לקידום המצוינות והחדשנות המדעית בישראל. 
 
ראו כתבה ב YNET על אירוע חלוקת המלגות בבית הנשיא. 
 

 9.1.2019

ברכות חמות לד׳׳ר שרונה ט.לוי על זכייתה במענק ממשרד המדע והטכנולוגיה למחקר בנושא:

CMS – Computational Thinking & Modeling in Science: Promotes Access for Female Students to Learn Computation and Science through Social and Embodied Modeling 
הזכייה משותפת עם פרופ' חגית הל-אור, מהחוג למדעי המחשב.
 

 30.12.2018

ברכות לאורן גולן, חבר סגל המגמה על הזכיה בקרן תחרותית של מדעי החברה ממשרד המדע, למחקר:  סמלילי עיתונות דתית בארץ – תקשורת המדע בקרב חרדים בישראל: פרקטיקות עיתונאיות של קבלה והכלה ציבורית בקהילות מסוגרות.
 
נושא המחקר: ״תקשורת המדע בקרב חרדים בישראל: פרקטיקות עיתונאיות של קבלה והכלה ציבורית בקהילות מסוגרות״. ד"ר אורן גולן זכה מענק עם פרופ' איילת ברעם צברי מהטכניון ופרופ' יריב צפתי, ראש החוג לתקשורת באוניברסיטת חיפה.
 

 29.7.2018

ברכות לד"ר שרונה ט. לוי, על הזכייה במענק המחקר מטעם ה – טעם ה-ISF. על מחקרה בנושא: ״חומר רב תנועה: למידת מדעים דרך בניית מודלים חישוביים של מערכות מורכבות״. ד"ר שרונה ט. לוי זכתה בנוסף בפרס פרידנברג על ההצעה המצויינת בתחום החינוך.

 29.6.2018

ברכות למיכל דביר, תלמידת מחקר במגמה לטכנולוגיות בחינוך, בחוג ללמידה, הוראה והדרכה, בהנחייתם המשותפת של פרופ' דני בן-צבי וד"ר יותם הוד! 
 
מיכל נבחרה לתוכנית היוקרתית עמיתי עזריאלי לשנים 2018-2021. תוכנית עמיתי עזריאלי הוקמה על מנת לקדם מצוינות אקדמית בתארים מתקדמים במוסדות המוכרים להשכלה גבוהה בישראל. התוכנית בוחרת את סטודנטים הטובים והמוכשרים ביותר מישראל ומחו"ל, ומעניקה להם תמיכה כלכלית נדיבה, שמטרתה לאפשר להם לפתח את מחקרם בד בבד עם האפשרות לצמוח ולהתפתח כמנהיגים בתחומם. הקרן שמה לה למטרה ליצור קבוצה מובילה של אנשי מקצוע ואקדמיה שתעשיר את משאב ההון האנושי האקדמי והטכנולוגי בישראל.
 
הבחירה במיכל היא הישג יוצא דופן, ומהווה עדות לפוטנציאל שלה להוביל ולפרוץ דרך בתחום מחקרה. 

 4.2.2018

אנחנו שמחים לברך את ד״ר יותם הוד על זכייתו במענק המחקר "מארי קירי" לחוקר יחיד, במסגרת תכנית המחקר האירופית Horizon 2020, עבור הצעתו: "פיתוח זהותם של לומדים כבוני ידע" (The Development of Students' Identities as Knowledge Builders). 

 
המענק ניתן לחוקרים הטובים והמבטיחים ביותר בעולם. הצעתו של יותם נבחרה מבין אלפי הצעות שהוגשו על ידי חוקרים מכל תחומי הדעת ובכל שלבי הקריירה שלהם. הבחירה בהצעתו של יותם הינה ראיה לרלוונטיות ולחשיבות של מחקרו והבעת תמיכה משמעותית בו.
 
המענק ניתן למשך שנתיים למטרות למידה ושיתוף פעולה מחקרי בינלאומי, שיוביל לקידום המחקר ולקידום החברה האירופאית. שנות המענק מתחלקות לשנת שהות אחת באוניברסיטה בחו"ל ושנה אחת באוניברסיטה בארץ. 
סגירת תפריט
X